Poland Daily 24

@PolandDaily24 • 09.12 21:43

Prime Minister Mateusz Morawiecki declared the introduction of a 0% VAT rate on food, with the official regulation published in the Journal of Laws.

https://polanddaily24.com/poland-extends-zero-vat-rate-on-food/politics/34172

Poland Extends Zero VAT Rate on Food - PolandDaily24.com

Prime Minister Mateusz Morawiecki declared the introduction of a 0% VAT rate on food, with the official regulation published in the Journal of Laws.

polanddaily24.com
Radio Poznań

@RadioPoznan • 09.12 18:27

W ramach Zaduszek Mikołajczykowskich w kościele św. Wojciecha odprawiono mszę świętą. Przybyli działacze PSL z całego regionu. https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/byly-premier-na-uchodzstwie-i-byly-lider-ludowcow-stanislaw-mikolajczyk-upamietniony-w-poznaniu

Były premier na uchodźstwie i były lider ludowców Stanisław Mikołajczyk upamiętniony w Poznaniu - Radio Poznań

W ramach Zaduszek Mikołajczykowskich w kościele św. Wojciecha odprawiono mszę świętą. Przybyli działacze PSL z całego regionu. Były m.in. liczne poczty sztandarowe.

radiopoznan.fm
Jan Bodakowski

@JanBodakowski • 09.12 15:40

Moda na kinowe seanse Sejmowe. Spotkania z wrogiem, czyli jak nasze służby biesiadowały z FSB. Tomczak demaskuje opozycyjne media | Z przymrużeniem oka
https://www.facebook.com/tvmedianarodowe/videos/1812939235807141

Historyczne Ciekawostki

@HistoryczneCiekawostki • 09.12 12:47

Demonstracja przeciwko traktatowi wersalskiemu przed Reichstagiem. 15 maja 1919 r.

TerazHistoria.pl

@TerazHistoriapl • 09.12 11:21

#TegoDnia 9 grudnia w Polsce i na świecie...

https://terazhistoria.pl/cool_timeline/9-grudnia-w-historii/

Miyamoto Musashi

@MiyamotoMusashi • 09.12 08:50

🤔Co sądzicie o takim scenariuszu 🤔
Putin demokratycznie przegrywa wybory. Na Kremlu zasiada nowy "demokrata" i dla uciechy eurokratów mamy nowy #Reset na pełnej kurtyzanie. A Rosja ma potencjał i możliwości by odbudować swoją zbrodniczą machinę.
Kto powiedział, że metody usuwania dyktatorów nie mogą się zmienić lub też powrócić do sposobu z ostatnim carem.

Opinie Olsztyn

@OpinieOlsztyn • 08.12 21:59

Bezhołownia totalna
https://opinie.olsztyn.pl/polityka/bezholownia-totalna/

Gazeta Polska Codziennie

@GPCodziennie • 08.12 21:44

Z okazji zbliżających się 🎄Świąt Bożego Narodzenia Sklep Gazety Polskiej przygotował dla Państwa specjalną ofertę na długie zimowe wieczory.

Zestaw podarunkowy będący połączeniem doskonałej 📖lektury i aromatycznej mieszanki herbaty lub miodu z owocami, które zadowolą gusta i podniebienie nawet najbardziej wymagającego klienta. Zamów teraz » https://tiny.pl/c8jrg

PiS powiat radomszczański

@PiSpowiatradomszczanski • 08.12 15:12

W piątek 8 grudnia Zarząd Powiatu Radomszczańskiego spotkał się z Poseł na Sejm RP Anną Milczanowską.
Poseł Milczanowska przybyła do starostwa z pierwszą wizytą po wyborach parlamentarnych, w których ponownie uzyskała mandat poselski. W spotkaniu wzięli udział: Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Członkowie Zarządu Ewa Gajzler, Fabian Zagórowicz i Michał Koski. Omawiano m.in. aktualną sytuację finansową powiatu oraz stan zaawansowania inwestycji prowadzonych przy udziale środków pozyskanych przez Powiat Radomszczański z kolejnych edycji rządowego programu ,,Polski Ład”, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji dróg. Rozmowy dotyczyły także ważnych kwestii dotyczących planów związanych z edukacją oraz ochroną środowiska.

wakacyjnyPlan

@wakacyjnyPlan • 08.12 07:06

Lista znanych osób, które na przestrzeni wieków, zrealizowały tam już swój #wakacyjnyPlan jest imponująca. Jeśli się jeszcze zastanawiasz, sprawdź w tekście poniżej co #LądekZdrój oferuje Ci dzisiaj. Zapraszam
https://blog.wakacyjnyplan.pl/ladekzdroj

Zobacz ofertę noclegową 6 miejsc w całorocznym domku letniskowym w Lądku-Zdrój
https://www.wakacyjnyplan.pl/Domek_holenderski-noclegi-Ladek_Zdroj

Fundacja Reduta Dobrego Imienia

@FundacjaRedutaDobregoImienia • 07.12 11:09

7⃣0⃣ lat temu, 7⃣ grudnia 1⃣9⃣5⃣3⃣ r., komunistyczny sąd skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności byłego szefa Kedywu AK płk. Jana Mazurkiewicza „Radosława”. Proces Mazurkiewicza i trzech innych oficerów Kedywu był jednym z największych spektakli sądowych okresu stalinowskiego.

TuiTam.INFO

@TuiTamINFO • 07.12 10:44

#TuiTamINFO Rekonstrukcja bitwy pod Austerlitz - czyli jak Napoleon pogonił za jednym zamachem Ruskich i Austriaków.

2 grudnia 2023 roku miała miejsce już kolejna rekonstrukcja bitwy pod Sławkowem koło Brna. Nazywana też "Bitwą Trzech Cesarzy" lub też "Bitwą pod Austerlitz" (2 grudnia 1805 r.). W imprezie udział wzięło około 1200 uczestników z 15 krajów, w mundurach z tamtych lat. Dodatkowo w rekonstrukcji uczestniczyło ok. 60 koni oraz sprzęt z epoki, w tym 15 armat. Bitwa rozegrała się w pobliżu wsi Tvarožná, pod wzgórzem Santon, na północnym skraju historycznego pola. Warto dodać, że cała powierzchnią pola walk to około 10 x 12 km.
https://tuitam.info/2023/12/02/bitwa-trzech-cesarzy-austerlitz/

| TuiTam.INFO | 218 rocznica Bitwy Trzech Cesarzy - Austerlitz (dziś Sławków) |

Bitwa pod Austerlitz, znana również pod nazwą Bitwa Trzech Cesarzy, była jedną z najważniejszych i decydujących starć wojen napoleońskich. Inscenizacja tej bitwy odbywa się co roku w grudniu w Sławkowie koło Brna w Czechach, na terenach gdzie ponad 2

tuitam.info
Klub Gazety Polskiej Gniezno

@KlubGazetyPolskiejGniezno • 07.12 10:36

Bezczelność Belki i jego ferajny nie ma granic. Jakie on ma moralne prawo, by odmawiać emerytom paru groszy z ewentualnego zaniechania podatku od emerytur? Koleżanka moja po 40 latach pracy, ciężkiej pracy, otrzymuje 1700 zł emerytury.+ dodatek niecałe 300 złotych z tytułu wieku powyżej 75 lat. Nie ma bliskich, którzy mogliby ja weprzeć. Choruje, wydaje część tej kwoty na leczenie. Niech Belka powie, jak ona i tysiące jej podobnych ma żyć?
„Nie rozkładać czerwonego dywanu przed emerytami”. Belka doradza Tuskowi jak oszczędzać
https://niezalezna.pl/polityka/parlament/nie-rozkladac-czerwonego-dywanu-przed-emerytami-belka-doradza-tuskowi-jak-oszczedzac/505692

Biuro Prasowe NBP

@BiuroPrasoweNBP • 06.12 17:10

Komunikat prasowy z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej w dniach 5-6 grudnia 2023 r. ⬇ https://nbp.pl/rpp-06-12-2023/

FACETpo40.pl

@FACETpo40pl • 06.12 16:13

Nie ma co ukrywać, już od dawna jesteśmy uzależnieni od technologii. Ułatwia i uprzyjemnia nam życie, pomaga, a niekiedy wręcz zastępuje nas w różnych sytuacjach/ Trudno już sobie wyobrazić funkcjonowanie bez internetu czy smartfona.
Mamy już samochody myślące i reagujące za kierowców, seks-roboty zastępujące normalne relacje z partnerką, boty prowadzące za nas rozmowy telefoniczne, programy przewidujące nasze preferencje i zachowania...
Rozwój technologii i sztucznej inteligencji ma na ludzkość ogromny wpływ: począwszy od zmian w funkcjonowaniu procesów pamięciowych, przez depresje, na rozpadzie więzi społecznych skończywszy.
Czy rozwijając tak intensywnie technologię nasza cywilizacja szykuje sobie zagładę?
https://facetpo40.pl/hi-tech/technologia-jak-bardzo-zmienila-nasze-zycie/

Technologia. Jak bardzo zmieniła nasze życie? | Hi-Tech

Wszechogarniająca nas technika prócz zachwytów budzi także uzasadnione lęki. Tracimy naszą prywatność, coraz rzadziej przebywamy z przyjaciółmi i rodziną a alienacja, wyobcowanie i depresje stają się powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi. Czy rozwój

facetpo40.pl
wRealu24

@wRealu24 • 06.12 13:50

Klub Gazety Polskiej w Gdyni

@KlubGazetyPolskiejwGdyni • 05.12 20:15

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ Solidarność

@KrajowaSekcjaNaukiNSZZSolidarnosc • 05.12 00:28

▪️W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim odbyły się uroczystości pogrzebowe ŚP. Janusza Sobieszczańskiego.
Mszę Świętą żałobną poprzedziła ceremonia uhonorowania ŚP. Janusza Sobieszczańskiego odznaczeniem państwowym, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
▪️Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju edukacji, za działalność związkową i społeczną, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie został odznaczony Janusz Zbigniew Sobieszczański.
Order w imieniu Prezydenta RP na ręce Małżonki Odznaczonego, pani Ewy Sobieszczańskiej, przekazała Ewelina Bielińska, pełniąca obowiązki Dyrektora Generalnego Kancelarii Prezydenta RP.
Po Mszy Świętej odprowadzono Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku 🕯

psur.pl - Wycieczki po Polsce

@psurplWycieczkipoPolsce • 03.12 17:14

Ładny teren parkowy, trochę zabytków, wieże widokowe - 40 minut drogi autem od Wrocławia. Dobre na jesienno-zimowy spacer, również z dzieckiem w wózku 👍
https://www.psur.pl/a.aspx?id=528

ART STUDIO Warszawa Żoliborz

@ARTSTUDIOWarszawaZoliborz • 03.12 13:08

NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE TO ZNAK FIRMOWY NASZEJ SZKOŁY
UCZYMY Z PASJĄ OD 2002 ROKU
Kursy projektowania i aranżacji wnętrz / Autorski program nauczania
Więcej informacji na stronie www.artstudio.edu.pl
UTILITAS, FIRMITAS, VENUSTAS / Nauczymy cię jak profesjonalnie przeprowadzić remont / Kolejność prac remontowych / Rysunek techniczny / Oznaczenia / Dobór materiałów / Parkiet,, finish parkiet czy winyl? / Kolor - styl - jakość twojego wnętrza / Oświetlenie / Meble / Design / Najnowsze rozwiązania w projektowaniu kuchni / Inwentaryzacja - dokumentacja pomieszczeń / Ergonomia wnętrz / Prace projektowe na zajęciach / Ćwiczenia praktyczne projektujemy mieszkanie / Zapraszamy na Kursy Projektowania i aranżacji wnętrz plus Projektowanie w Programie CAD Decor PRO
KURS Roczny / KURS Półroczny / KURS 3 Miesięczny
UCZYMY Z SUKCESEM OD 2002 ROKU